Főoldal > Események
  • Betűméret
    nagyítás
  • Elküldöm e-mailben
  • Kinyomtatom

  • Megosztom:
  • Share


14.

10.00
Sepsiszentgyörgy

Sajtótájékoztató - Kovászna megye

A helyhatósági választások eredményeiről tartanak sajtótájékoztatót 2012. június 14-én, 10 órától a Martinovics Ignác utcai székház udvarán Kovászna megye négy magyar városában tisztséget szerzett polgármesterek: ANTAL Árpád András (Sepsiszentgyörgy), BOKOR Tibor (Kézdivásárhely), LÁZÁR- KISS Barna (Barót), LŐRINCZ Zsigmond (Kovászna), valamint TAMÁS Sándor megyei tanácselnök. Az eseményre szeretettel várjuk a sajtó képviselőit.


11.

12.00
Kolozsvár, Szövetségi Elnöki Hivatal

Kelemen Hunor szövetségi elnök sajtótájékoztatója

Kelemen Hunor szövetségi elnök június 11-én, hétfőn 12 órától sajtótájékoztató keretében értékeli a Szövetség választási eredményeit, Kolozsvárott, a Szövetségi Elnöki Hivatal gyűléstermében.  


10.

Szavazási program

Az alábbiakban ismertetjük a Romániai Magyar Demokrata Szövetség több tisztségviselőjének, polgármester-, megyei és helyi tanácsosjelöltjének, megyei tanácselnökjelöltjének a szavazási programját.

 

Kelemen Hunor szövetségi elnök: Csíkkarcfalva, Polgármesteri Hivatal, 12 óra;
Borbély László politikai alelnök: Marosvásárhely, Bolyai Főgimnázium, 11 óra;
Kovács Péter főtitkár: Szászfenes, Leányvári (Cetatea Fetei) Iskola, 11 óra;
Biró Rozália, az SZKT elnöke: Nagyvárad, 114. szavazókörzet, Vérközpont (Centrul de Recoltare a Sângelui, Louis Pasteur 30), 11 óra;

Arad megye
Faragó Péter, parlamenti képviselő: Arad, ANAF épülete, 7. számú választókörzet, 9,30 óra;
Bognár Levente, aradi polgármesterjelölt: Arad, Csiky Gergely Főgimnázium, 11,30 óra;

Beszterce-Naszód megye
Décsei Attila, megyei tanácselnökjelölt: Beszterce, 4. számú szavazókörzet, Polgármesteri Hivatal, 12 óra;
Antal Attila, besztercei polgármesterjelölt: Beszterce, 6. számú szavazókörzet, 6. Sz. Óvoda, 13 óra;

Bihar megye
Pásztor Sándor, megyei tanácselnökjelölt: 10 óra: Nagyvárad, 84. számú szavazókörzet, Juhász Gyula Általános Iskola (Matei Corvin 106/A)
Cseke Attila, nagyváradi polgármesterjelölt: Nagyvárad, 118. számú szavazókörzet, Művészeti Líceum (Petőfi Sándor Park, 24-26 sz.), 8,30 óra;

Brassó megye
Kovács Attila, megyei tanácselnökjelölt: Brassó, 11. Sz. Általános Iskola, 9,00 óra;
Géczi Gellért, négyfalusi polgármesterjelölt: Négyfalu, George Moroianu Iskola, 12,30 óra;

Fehér megye
Kerekes György Levente, megyei tanácselnökjelölt: Nagyenyed, 1. Sz. Általános Iskola,11,30 óra;
Kováts Krisztián, nagyenyedi polgármesterjelölt: Nagyenyed, Kultúrotthon, 11,30 óra;
Szabó Dániel, magyarlapádi polgármesterjelölt: Magyarlapád, Polgármesteri Hivatal, 12,00 óra;

Hargita megye
Borboly Csaba, megyei tanácselnökjelölt: Csíkszereda, 11. számú körzet, 10 óra;
Ráduly Róbert, csíkszeredai polgármesterjelölt: Csíkszereda, 7. számú körzet, Liviu Rebreanu Általános Iskola, 10,30 óra;
Bunta Levente, székelyudvarhelyi polgármesterjelölt: Székelyudvarhely, Backamadarasi Kiss Gergely Református Kollégium
Sógor Csaba, európai parlamenti képviselő: Madéfalva, Polgármesteri Hivatal, 20,30 óra;

Hunyad megye
Winkler Gyula, európai parlamenti képviselő: Vajdahunyad, 16. választási körzet, 5. Sz. Általános Iskola, 11 óra;

Kolozs megye
Máté András Levente, megyei tanácselnökjelölt: Avram Iancu Líceum, 12,30 óra;
Eckstein-Kovács Péter, kolozsvári polgármesterjelölt: Kolozsvár, Ana Aslan Líceum (volt Terápia), 10 óra;

Kovászna megye
Tamás Sándor, megyei tanácselnökjelölt: Kézdivásárhely, oroszfalvi körzet, 9.30 óra;
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármesterjelöltje: Sepsiszentgyörgy, Vadász utcai sportterem, 13 óra;
Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármesterjelöltje: Kézdivásárhely, Benedek Elek Óvoda, 12 óra;
Lázár Kiss Barna, baróti polgármesterjelölt: Barót, Polgármesteri Hivatal, 10 óra;
Lőrincz Zsigmond, Kovászna városi polgármesterjelölt: Kovászna, Körősi Csoma Sándor Líceum, 11,45 óra;

Maros megye
Lokodi Edit Emőke, megyei tanácselnökjelölt: Marosvásárhely, 18-as Sz. Iskola, 8 óra;
Frunda György, marosvásárhelyi polgármesterjelölt: Marosvásárhely, Unirea Líceum, 10 óra;

Máramaros megye:
Böndi Gyöngyike, megyei tanácselnökjelölt: Nagybánya, Sport Líceum, 16 óra

Szatmár megye
Csehi Árpád Szabolcs, megyei tanácselnökjelölt: Szatmárnémeti, 59. számú szavazókörzet, Sportlíceum, 9 óra;
Ilyés Gyula, szatmárnémeti polgármesterjelöltje: Szatmárnémeti, 68. számú szavazókörzet, 10-es Sz. Általános Iskola, 10 óra;

Temes megye
Halász Ferenc, megyei tanácselnökjelölt: Temesvár, Vlad Tepes Elméleti Líceum, 11,30 óra;


10.

22.00

Borbély László az ETV-ben

Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke, a képviselőház külügyi bizottságának elnöke ma, június 10-én este 22 órától az Erdélyi Magyar Televízió Választási műsorának meghívottja.


8.

14.30

Biciklikaraván a 123A megyei úton

Biciklikaraván a 123A megyei úton

Kerékpárral járja végig Borboly Csaba június 8-án Tusnádtól Csíkszentkirályig a felújítás alatt álló DJ 123A megyei utat. A 14 óra 30 perckor induló karaván mindegyik útba eső településen megáll. A pihenők alkalmával a megyeitanács-elnök a helybéliekkel együtt veszi át az utat, ugyanakkor megbeszélik az úton ezután következő utolsó simításokat, amelyeket a kivitelező a jótállás alapján végez el.

Program:

14.30 Találkozó Tusnádon a sportcsarnok előtt
15.00 A karaván indulása Csatószeg irányába
15.30 A karaván érkezése Csatószegre
15.45 Indulás Csíkszentsimon felé
16.15 Érkezés a szentsimoni kultúrház elé
16.40 Indulás Csíkszentimre irányába
17.10 Érkezés a csíkszentimrei polgármesteri hivatal elé
17.30 Indulás Csíkszentkirály felé
18. 00 Érkezés Csíkszentkirályra, a büdösfürdői útelágazáshoz


8.

16.00
Bihar megye

Kelemen Hunor szövetségi elnök programja

Június 8-án, pénteken Kelemen Hunor szövetségi elnök Bihar megyébe látogat.

16 órától sajtótájékoztatót tart Nagyváradon, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének székházában Szabó Ödön megyei ügyvezető elnökkel közösen.

18 órától Székelyhídon, a Szövetség helyi kampányzáró rendezvényén vesz részt a sportcsarnokban.

20 órától Nagyvárad főterén, az RMDSZ Bihar megyei és nagyváradi szervezetének kampányzáróján vesz részt, majd 21 órától az RMDSZ nagyszalontai rendezvényén.  


7.

Maros megyei kampányzáró

Június 7-én, csütörtökön megrendezésre kerül az RMDSZ Maros megyei szervezetének Kampányzáró Gálája.

15.00 órától gyerekfoglalkozások lesznek, majd 19.00 órától ünnepi beszédek. Az esemény Republic, Titán és Szászcsávási Cigányzenekar koncertjeivel zárul.



7.

10.00
Nagyvárad

Cseke Attila sajtótájékoztatója

Cseke Attila, az RMDSZ nagyváradi polgármesterjelöltje kampányzáró sajtótájékoztatóra várja a sajtó képviselőit csütörtökön, június 7-én, 10.00 órakor a Gombánál.

Szintén csütörtökön, 13.00 órakor írják alá a második civil-egyezményt, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének székházában.


7.

Kampányzáró sajtótájékoztató az Eckstein patikában


Eckstein-Kovács Péter, az RMDSZ kolozsvári polgármesterjelöltje csütörtökön, június 7-én kampányzáró sajtótájékoztatót tart. Az eseményre az Eckstein Patikában (Kolozsvár, Főtér 16 szám) kerül sor 13,30 órai kezdettel.


7.

15.00
Szatmárnémeti, Coposu sétányon

Sajtótájékoztató - Szatmárnémeti

Ma, június 7-én, 15.00 órától a Coposu sétányon Csehi Árpád Szabolcs, a Szatmár Megyei Tanács elnöke és Ilyés Gyula, Szatmárnémeti polgármetere a helyhatósági választási kampány utolsó RMDSZ sajtótájékoztatóját tartja.