Kolozsvár főterén nyitják meg az I. Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpiát

2015.10.17. | Kolozsvár , sport
  • Betűméret
    nagyítás
  • Elküldöm e-mailben
  • Kinyomtatom

  • Megosztom:
  • Share


Kolozsvár főterén nyitják meg az I. Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpiát

Október 17-én, szombaton 9 órától félezer középiskolás jelenlétében nyitják meg az I. Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpiát.

A kolozsvári torna megnyitóján beszédet mond Horváth Anna alpolgármester, Vákár István, Kolozs Megye Tanácsának alelnöke, Bogdán László, a BBTE Testnevelés és Sport karának dékánja, Virág Erzsébet, az RMPSZ közép-erdélyi alelnöke, Bodor László, a sportolimpia elnöke, a Szövetség programokért felelős ügyvezető alelnöke, valamint Grabán Zsolt főszervező.

A Sportolimpia a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) és a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása (TTOT) szervezésében jön létre, a Kolozsvár 2015 - Európa Ifjúsági Fővárosa projekt keretében. Fővédnöke: Károlyi Béla, a kolozsvári származású, Amerikai Egyesült Államokban élő világhírű tornaedző, az USA nemzeti tornacsapatának a vezetője.

A torna a térség egyetlen erdélyi magyar diákoknak szóló sportvetélkedője: október 16–19. között 27 iskola 5 sportágban, 11 versenyszámban mérkőzik meg egymással.

Helyszínek: a Iuliu Haţieganu Sport Park (Babeş park), a Horia Demian Sportcsarnok és az Új Sportcsarnok

A megnyitón, valamint a sportolimpia ideje alatt lehetőséget biztosítanak tudósítások, interjúk elkészítésére.

A sajtó képviselőit a szervezők szeretettel várják az összes programpontra! 

Program

 Szombat. 2015. október 17. 

9.00–10.30 Ünnepélyes megnyitó – Kolozsvár Főtere 

Iuliu Haţieganu (Babeş) Park 

11.00 –13.30 Atlétika előselejtezők és döntők, ezt követően díjazás – atlétika pálya

11.00 –22.00 Labdarúgás csoportmérkőzések - műfüves futballpálya      

Polivalens – Új sportcsarnok – B terem 

13.00 – 19.00 Kosárlabda - női és férfi csoportmérkőzések 

 

 Vasárnap. 2015. október 18. 

Iuliu Haţieganu Park (Babeş park) 

8.00–19.00 Kézilabda - női és férfi körmérkőzések, majd díjazás a női mezőnyben - Gheorghe Roman terem

9.00–18.40 Röplabda - női és férfi kőrmérkőzések és ezt követően díjazás - Vasile Geleriu terem

8.00–18.00 Labdarúgás csoportmérkőzések és döntők, ezt követően díjazás - műfüves futballpálya.

 Horia Demian sportcsarnok

10.00–19.00 Kosárlabda - női és férfi csoportmérkőzések 

Polivalens – Új sportcsarnok – B terem 

10.00–13.00 Kosárlabda - női csoportmérkőzések

 

Hétfő. 2015. október 19. 

Horia Demian sportcsarnok 

9.00–17.00 Kosárlabda - női és férfi elődöntők - döntők, ezt követően díjazás 

Iuliu Haţieganu Park (Babeş park) 

8.00–10.00  Kézilabda férfi körmérkőzések, ezt követően díjazás - Gheorghe Roman terem

 

*A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát (a legfrissebb információkat mindig a www.sportolimpia.ro honlapon közöljük).

Figyelem! Fenntartjuk a hozzászólások moderálásának jogát.