Hivatalos lett Hargita megye címere
Az RMDSZ javaslatára a kormány pénteki ülésén hivatalosította Hargita megye címerét.
„Egy közösségnek joga van ahhoz, hogy saját jelképeit használja, és azokban saját történelmét, hitét és önazonosságát lássa viszont. Hargita megye címere erre az örökségre mutat rá." – mondta el Kelemen Hunor szövetségi elnök a döntést követően.
„A kormány mai döntése része annak a munkának, amelyet az RMDSZ közösségeink szimbólumhasználati jogáért folytat” – nyilatkozta Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Hargita megye címere a megyét alkotó történelmi székek címereinek elemeit tartalmazza. A címer ezüsttel és kékkel negyedelt, lekerekített szélű, háromszögű pajzs, közepén szívpajzzsal. A négy mező fölött elhelyezkedő szívpajzs kék mezőben, arannyal jeleníti meg a csíksomlyói kegyszobor képét: Szűz Mária látható rajta, karján a gyermek Jézussal, kezében arany jogarral.
A címer első mezejében ezüst alapon öt vörös kereszt, a másodikban kék mezőben arany nap és ezüst hold, vagyis a székely jelképek láthatók. A harmadik, kék hátterű negyedben egy háromtornyos épület jelenik meg, míg a negyedik, ezüst mezőben négy zöld hegy látható egy-egy fenyőfával, közöttük három ezüst folyó zúdul alá.